Oliwia Jach z zajęła 4. miejsce na Jeździeckich Halowych Akademickich Mistrzostwach Polski

W dniach 5-7 kwietnia 2023 roku w Lesznie odbyły się Jeździeckie Halowe Akademickie Mistrzostwa Polski, w których Oliwia Jach, studentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wywalczyła 4. miejsce.

Pierwszy półfinał AHMP zgodnie z regulaminem rozgrywany był na zasadach konkursu szybkości. Natomiast niedzielny finał miał formę konkursu dwunawrotowych na warunkach konkursu zwykłego. O końcowym zwycięstwie decydowała suma punktów karnych z 4 parkurów oraz czas II nawrotu finału.

Oliwia Jach swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła już jako dziecko i od tego czasu systematycznie rozwija swoją karierę sportową. Reprezentuje barwy klubu jeździeckiego Herkules Wapno, założonego przez jej tatę. Codzienne treningi odbywa w stadninie koni należącej do dziadka.

Młoda zawodniczka ma na swoim koncie liczne sukcesy na arenach międzynarodowych i ogólnopolskich w konkursach klasy CC (wysokość przeszkód 140 cm). Do jej największych osiągnięć należą m.in.:

• 3 miejsce w Big Tour CSI3* Cavaliada Poznań
  • Wygranie Grand Prix Memoriału Szymona Usowicza
  • Wielokrotnie zdobyty złoty medal Mistrzostw Wielkopolski
  • Złoty medal Halowych Akademickich Mistrzostw Polski 2023

Sukces Oliwii Jach na Jeździeckich Halowych Akademickich Mistrzostwach Polski w Lesznie to kolejny dowód na jej talent i determinację. Młoda zawodniczka z pewnością będzie kontynuować swoją sportową karierę i sięgać po kolejne sukcesy.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gratuluje Oliwii Jach wspaniałego wyniku i życzy dalszych sukcesów!