Międzynarodowy Program Wymiany Studentów

  • 12 lutego 2013

Międzynarodowy Programu Wymiany Studentów, zbudowany w oparciu o umowy dwustronne, skierowany jest zarówno do studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (niezależnie od ich obywatelstwa), chcących wzbogacić swoje doświadczenia poprzez studiowanie na zagranicznym uniwersytecie, jak i do studentów z uczelni zagranicznych, którzy chcieliby studiować na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przez okres jednego lub dwóch semestrów.

Ci ostatni studenci mają możliwość uczestniczenia w kursach prowadzonych w języku angielskim na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, na przykład w Międzynarodowym Programie Studiów na kierunku fizyka, lub na innych kierunkach, w zależności od zainteresowań. Student przybywający w ramach wymiany otrzymuje legitymację studencką i ma tym samym zapewniony pełny status i wszystkie prawa studenta.

Program wymiany studentów jest także dobrą okazja dla tych studentów, którzy brali już udział w programie Erasmus. Po pełnym roku programu Erasmus, studenci mogą przedłużyć pobyt w ramach programu wymiany studenckiej.

Zachęcamy zarówno naszych studentów, jak i studentów z uniwersytetów zagranicznych do uczestniczenia w tej obustronnej wymianie, dającej nie tylko możliwość uczenia się od najlepszych, ale także będącą niepowtarzalną okazją do doświadczenia nowej kultury, poznania nowych miejsca i ludzi, rozwinięcia swoich pomysłów, nawiązania nowych przyjaźni, spojrzenia na świat z nowej perspektywy!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Międzynarodowego Programu Studiów na kierunku fizyka, prosimy o kontakt: fizyka@ukw.edu.pl

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Fizyki,

ul. Weyssenhoffa 11, 85-090 Bydgoszcz, tel. 052/341-90-22 wew. 103.